Seyahat etmeyi seviyor ve bu seyahat için servet ödemek istemiyorsanız. Ucuz uçak bileti nasıl alınır? Sorusuna cevap bulmalısınız. Uçak kampanyalarını yakalama ve ucuz uçak bileti bulma aslında bir yetenektir. Bu yeteneğinizi geliştirirseniz, seyahatlerinizi uygun yapabilirsiniz. Ucuz uçak bileti nasıl alınır;

Tarihleri Esnek tutmak

Uçak bileti fiyatının artmasının en başlıca sebebi uçağın doluluk oranıdır. Talep fazla olduğunda uçak biletlerinin fiyatları da artmaktadır. Tatil zamanları buna en uygun örnektir. Tatil zamanı yolculuğa çıkacaksanız bilet fiyatlarının oldukça yükseldiğini göreceksiniz. Bu sebep ile insanların az seyahat ettiği zamanlar için bilet almak ve tatile o zaman çıkmak oldukça mantıklı olacaktır. Fakat tatil zamanları için plan yapmak istiyorsanız ve halen uygun fiyat arıyorsanız. Sabah oldukça erken uçuşlarda fiyatlar bir nebze olsun uygun olabilmektedir.


Uygun Zamanı Bilmek

Uçak ile yolculuk yapacağınızda uçak biletini ne zaman almanız gerektiğini bilmek oldukça önemlidir. Hafta içi seferleri, hafta sonu seferlerine göre daha uygundur. En uygun zamanın Çarşamba olduğu duyumlarını da almışsınızdır. Şehirlerarası uçuşlarda, uçak bileti için en uygun gün 21 gün öncesidir. Son iki hafta kala ise normal fiyattan daha yüksek fiyatlar görülmektedir.

Uluslararası uçuşlarda ise 34 gün öncesi fiyatlar daha uygun olabilmektedir. Fakat her bilet ve her sefer için geçerli olabilecek tüyolar olmadığını belirtmekte fayda var. Bu sebepten ucuz bilet bulmak için, fiyatları takip etmek oldukça önemlidir.


Bilet Arama Motorları

Teker teker havayolu firmalarının sitelerine girerek araştırma yapmak oldukça zor olacaktır. Bunun yerine uçak biletlerini karşılaştıran arama motorlarını kullanmak oldukça faydalı bir yöntemdir. En güncel fiyatları, güvenilir biçimde almanızı sağlayacak plusfly.com bu sitelerden biridir.


Alternatifleri Deneyin

Günümüzde artık her büyük şehirde ikinci bir havalimanı mevcuttur. Uygun fiyatlar sunan firmaların tercih ettiği bu havaalanlarına uçmak genel olarak daha ucuz olacaktır. Gideceğiniz ülkedeki alternatif havaalanlarına uçuş fiyatlarına bakmak, ucuz bir bilet bulmak için iyi bir yol olacaktır. Ayrıca uzun bir uçak seyahati yapacaksanız. Bazen kendi aktarmanızı yaparak uçak bileti almak daha uygun olmaktadır.