Öncelikle zamanında tamamlayabilmeniz için yurt içinde uçuş saatinden iki saat , yurt dışında uçuş saatinden 3 saat önce kontuarda bulunmanız gerekir. Bir de bunlara havalimanında otopark, bagaj işlemleri, güvenlik işlemleri, yurt dışı uçuşlarında yurt dışı çıkış harcı alımı ve pasaport kontrol işlemlerini de ekleyince hava limanına erken gitmek çok önemlidir.
check in yapmanın üç yolu vardır. Check in yöntemlerinden sizin için en kolay yolu seçerek zaman kazanabilir , işleminizi kolay yoldan yapabilirsiniz.
En hızlı ve kolay yol Thy ‘de onlıne checkin ‘dir. onlıne checkin süper zaman kazandırır. Hele ki bavulunuz yoksa ve kuyrukta zaman beklemek istemiyorsanız tam size göre.Onlıne checkin uçuşundan 72 saat önce başlar ,60 dakika sonra sona erer. Thy ‘de Onlıne checkini size uçuşunuzdan önce gelen mesajı tek tıkla tamamlayabiilir , ya da bazı uygulamaların checkin bölümündeki bilgileri doldurarak size gelen mesajlarla teyit edebilirsiniz.
Yanınıza alacağınız kabin bagajlarınız fazla ve ağırsa bagaj konfuarlar kapanmadan konfuarlara teslim ederek uçuşa katılabilirisiniz .Uçuşa kabul uçuş saatinden 10 dk sonra sona erer. checkin yani sorgulamanın bir diğer yolu ; kıokstur. Kioksları yut içi uçuş saatinden 45 dakika , yut dışı uçuşlarında 60 dakika sonra sona erer. Kıoksların dokunmatik ekranlarından bilet alırken kaydettiğiniz cep telefonu numaranızla , uçuş bilginizle onay yaparak hızlıca biniş kartınızı alabilirsiniz. Yurt dışı uçuşlarda da pasaportunuzu okutarak checkin işlemini tamamlayabilirsiniz. Eğer sadece kabin bagajı ile biniş kartınızla hızlı ve kolayca uçağa geçebilirisiniz. Bir başka yol da konsuar çekinde gerekli belgelerinizi göstererek bagajınızı teslim edip giriş kartınızı alabilirisiniz. Konsuara erken gelmeniz çok önemlidir. Yurt içi uçuşlarda uçuş saatinden 45 dakika yurt dışı uçuşlarda uçuş saatinden 60 dakika önce checkin işlemleri sona erer.