01 May, 2020 23:36
Thy Bilet Rezervasyonu Nasıl Yapılır

Thy Bilet Rezervasyonu Nasıl YapılırTürk Hava Yolları gibi hava yolları şirketleri zaman içerisinde rezervasyon işlemlerini hem internet üzerinden hem tele satış üzerinden kaldırmaktadır. Bunun en temel sebeplerinden bir tanesi bilet rezervasyon işlemlerinin hem şirketleri hem diğer bilet arayan müşterileri sürekli olarak mağdur etmesidir. İnsanlar sadece doluluk oranı artsın diye bilet rezervasyonu yaparak uçuşları engelleme çabaları sebebi ile havayolu şirketleri uçak bileti rezervasyonu işlemlerini ara ara iptal etmektedir.Ancak buna rağmen sistemlerde yer alan açıklar ve havayolu şirketlerinin bu özelliği açması sebebi ile sizler de THY ücretsiz bilet rezervasyonu işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Opsiyonlu rezervasyon işlemleri çok sınırlı bir sayıda ve gerçekten uzun bir süre içerisinde biletlerin rezervasyon edilmesine olanak sağlamaktadır.

THY Opsiyonlu Rezervasyon Nasıl Yapılır?

Türk Hava Yolları şirketinden satın almak istediğiniz biletleri öncelikle opsiyonlu rezervasyon ile ayırtarak kısa bir süre içerisinde satın alabilirsiniz. Bu özelliği kullanabilmeniz için genel şartları karşılayabiliyor olmanız gerekir. Opsiyonlu rezervasyon işlemlerinde öncelik kazanabilmeniz için öncelikle yurt dışına uçuyor olmanız gerekir.Yurt dışına gidecek olan THY müşterileri için vize ve pasaport gibi durumların karşılanamaması gibi sorunlarla uçuş bilgilerini bir ileri tarihe atabilmeleri için THY şirketinin opsiyonlu rezervasyon işlemlerini kullandığı gözlemlenmiştir.

THY Ücretsiz Bilet Rezervasyonu Nasıl Yapılır?

Türk Hava Yolları şirketinden bilet rezervasyonu yapmak için yapmanız gereken işlemler çok basittir. Satın almak istediğiniz uçak bileti seçimini yaptıktan sonra ödeme kısmında “Rezervasyon yapmak istiyorum” seçeneğini belirledikten sonra devam tuşuna basmalısınız. Bu tür işlemleri genellikle Schengen vizesi alacak olan kişiler kullanmaktadır. Schengen vizesi alacak olan kişilerden başvuru esnasında gidiş – dönüş uçak bileti istenmektedir. Gereksiz bir şekilde uçak bileti satın almak yerine sadece rezervasyon yapabilir ve başvuru işlemlerinize devam edebilirsiniz.Bu içeriğimiz ile birlikte nasıl rezervasyon yapılacağı hakkında bilgiler alacaksınız. Türk Hava Yolları şirketi bilet rezervasyonu için müşterilerine zaman zaman kolaylıklar sağlamaktadır. Uçak bileti satın almak yerine o bileti rezervasyon edebilirsiniz. Bu sayede Schengen vizesi başvurusunda ve o an sadece yer ayırtarak 24 saat içerisinde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

THY rezervasyon hakkını iptal etmeyi gizli tutmaktadır ancak suiistimal edilmediği sürece bilet rezervasyonlarınız 24 saat için geçerli sayılacak ve yeriniz ayrılacaktır. Ancak 24 saat içerisinde ödemesi yapılmayan uçak bileti rezervasyonları iptal edilecek ve yeniden satışa açılacaktır. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için lütfen ödemenizi 24 saat içerisinde gerçekleştirin.Türk Hava Yolları Şirketinden Uçak Bileti Rezervasyonu Nasıl Yapılır?

  • Öncelikle yapmanız gereken THY sitesine girerek kalkış ve varış noktanızı belirlemelisiniz.
  • Önünüze gelecek olan sayfada uçuşların yapılacağı sefer listesi çıkacaktır. Hangi günü belirlemeniz gerekiyorsa belirledikten sonra devam et seçeneğine basınız.
    Bu ekranda ise size en uygun saat seçimini yaparak devam et seçeneğine basınız.
  • Miles & Smiles üyeliğiniz varsa hızlı bir şekilde giriş yaparak hem puanlardan yararlanabilirsiniz hem de kişisel bilgileri doldurmak zorunda kalmazsınız. Eğer üyeliğiniz yoksa bilgilerinizi tam ve doğru bir şekilde girin.
  • Tamamen size ait olan TCKN bilgilerinizi tam ve doğru bir şekilde girmek zorundasınız. Eğer farklı bir isim ve TCKN kullanırsanız sistem bunu kabul etmeyecektir.
    Bu ekranlarda ise size sorulan tüm sorulara doğru yanıtları vermelisiniz.
  • Tüm işlemleri tamamladığınıza göre ödeme kısmına geçebilirsiniz. Ödeme kısmına geçtikten sonra dilerseniz ödeme yapabilir ve bileti satın alabilirsiniz. Ayrıca bileti rezervasyon yapmak istiyorsanız “Rezervasyon Yapmak İstiyorum” seçeneğine tıklamalısınız.

Türk Hava Yolları şirketi Nisan ayında aldığı karar ile birlikte artık TCKN bilgilerinin doğru olmasını zorunlu hale getirmiştir. Eğer farklı bir isim ve TCKN bilgileri ile bilet rezervasyonu yapacak olursanız birkaç saat içinde iptal olacaktır ve varsa ödenen ücretler iade edilecektir.
Ayrıca tüm kurallara ve koşullara uyduğunuzu belirttiğiniz kutucuğu işaretledikten sonra sözleşmeyi imzalamış kabul edileceksiniz.Size bu bilgiler ayrıca mail yardımı ile iletilecektir. Rezervasyon işlemini tamamladıktan sonra yapmanız gereken sağ üst kısımda yer alan rezervasyon kodunuzu not alın. Tekrar belirtmek gerekir ise rezervasyonlar sadece 24 saat geçerli sayılacaktır bu yüzden 24 saat içinde ödeme gerçekleşmezse rezervasyon iptal edilecek ve tekrar satışa açılacaktır.

[avatar]

Thy Bilet Rezervasyonu Nasıl Yapılır için yorumlar

Yorumlar kapatıldı.