Gece Hayatı Olan En Güzel Tatil Yerleri

Akdeniz ve Ege sahilleri, Türkiye’nin hem ülke içi turizmde hem de yabancı turizmde çok zengin bir yapıya sahip olmasını sağlamaktadır. Bu sahillerde de özellikle Antalya, İzmir, Muğla, Kuşadası ve Türkiye dışında da yavru vatan Kıbrıs gibi noktalar sahip oldukları plajlar, sahiller ve turizm işletmeleri de önemli bir yere sahiptir. Özellikle Türkiye’de hem yerli hem yabancı turistler bu sahillerde gece hayatı olan belde ve ilçelerde tatil yapmayı tercih etmektedir.

Türkiye’de tatil için en çok tercih edilen noktalar arasında yer alan Antalya’da Kemer başta olmak üzere birçok farklı ilçede, ayrıca İzmir-Çeşme, Muğla-Bodrum ve Kıbrıs’ta gün boyunca tatil açısından birçok fırsat yer almaktadır. Günün ilk saatlerinden itibaren deniz, kum ve güneşin keyfini çıkarmak, gün boyunca farklı tatil köyleri ve otellerde sunulan servisler, animasyonlar, havuz, eğlence imkanları ve gece apayrı bir eğlence ortamı bulunmaktadır. Bu nedenle tatil bölgelerinde arkadaşlarla ve ailenizle keyifli vakitler geçirmek için bütçenize uygun ve en popüler gece hayatı noktaları incelenebilir.

Bugün ülkemizde tatil yerleri teker teker incelendiğinde, aslında gece hayatı olan en güzel tatil yerleri arasında Antalya, Çeşme, Bodrum ve Kıbrıs ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle sizin için bu dört önemli lokasyondaki gece hayatının özelliklerini ve en önemli işletmeleri belirli hatları ile anlatmaya çalışacağız.

Antalya Gece Hayatı

Akdeniz denildiğinde sahillerin, denizin ve tatilin en hareketli olduğu bölge elbette ki Antalya’dır. Ayrıca Antalya gece hayatı Türkiye’deki birçok farklı kentten çok daha hareketli ve eğlenceli bir yapıya sahiptir. Çünkü kentte hem şehir merkezinde hem de Alanya, Kemer, Kaş, Manavgat gibi birçok farklı tatil bölgesinde önemli gece kulüpleri ve işletmeler yer almaktadır.

Antalya neredeyse yılın 365 günü yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği tatil bölgelerinden biri olmak ile birlikte hem renkli hem de eğlenceli bir gece hayatı sunmaktadır. Ancak özellikle tam yaz mevsiminde yani Temmuz ve Ağustos gibi aylarda Antalya gece hayatı kentin marina çevresinde birçok farklı mekan ile daha hareketli bir hale gelmektedir.

Antalya gece hayatı denildiğinde en fazla tercih edilen noktalardan birisi de Kaleiçi mevkidir. Çünkü bu bölgede herkesin kendine uygun bir şekilde tercih edebileceği meyhaneler, türkü barlar, kulüpler ve gece kulüpleri yer almaktadır. Bu işletmeler sayesinde isterseniz rock müzik, isterseniz türkü, isterseniz alaturka müzik keyfini yaşayarak farklı içki menüleri, yemek menüleri, dans performansları ve kokteyller gibi servisler ile hizmetler alabilirsiniz.

Kaleiçi gece hayatı açısından çok hareketli bir bölge olarak örneğin Tudors Pub veya Jolly Joker Pub Antalya gibi işletmelerin bulunduğu bir noktadır. Benzer şekilde Antalya’da Titreyengöl ve Kemer gibi noktalarda da farklı işletmeler sayesinde DJ performansları, sabahlara kadar süren partiler, isteyen kişiler için daha sakin ve huzurlu eğlence işletmeleri gibi birçok tercih yer almaktadır.

Ayrı bir nokta olarak Antalya gece hayatı içerisinde her yıl düzenlenen dünyaca ünlü Antalya Altın Portakal Film Festivali ve farklı ilçe belediyelerinin sundukları festivaller ve şenlikler gibi etkinlikler de gece hayatına katkı sunmaktadır. Bu dönemlerde çok ünlü sanatçıların konserleri, etkinlikler ve dünyanın dört bir tarafından gelen insanlar büyük bir hareket sağlarken, Antalya gece hayatı da daha keyifli bir hale gelmektedir. 

Çeşme Gece Hayatı

İzmir’in Çeşme ilçesi, Alaçatı gibi önemli bölgeleri ile Türkiye’de turizmin en önemli lokasyonlarından birini oluşturmaktadır. Yaz aylarında çok daha hareketli bir hale gelen Çeşme ilçesinde gün boyunca denizin ve plajların keyfini çıkardıktan sonra da ister uygun fiyatlı ister çok daha pahalı tercihlerle gece hayatı eğlencelerine katılabilirsiniz. 

Aslında birçok kişi tarafından bilindiği üzere Çeşme gece hayatı Türkiye’nin birçok tatil bölgesine göre biraz yüksek rakamlar ortaya çıkarmaktadır. Fakat her ne kadar rakamlar yüksek olsa da bu bölgede de gelir seviyesi yüksek insanlar bulunduğu için yazın yine çok kalabalık bir bölge oluşturmaktadır. Öyle ki Çeşme’de oteller, restoranlar, gece kulüpleri veya tatil köylerinde yer bulmak için çok önceden rezervasyon yapılması gerekmektedir.

Çeşme denildiğinde de elbette ki herkesin aklına ilk olarak Alaçatı gelmektedir. Mimari yapısı, sokakları, mavi rengi ve keyifli gece hayatı sayesinde Alaçatı Çeşme tatillerinin unutulmaz noktalarından birisidir. Bu bağlamda da Çeşme gece hayatı içerisinde Alaçatı bölgesinde isterseniz eski Rum meyhaneleri, isterseniz günümüze göre modern şekilde dekore edilmiş gece kulüpleri tercih edilebilir. Örneğin, Alaçatı Babylon Aya Yorgi veya DJ performanslarının muhteşem geceler oluşturduğu Sole Mare gibi işletmeler yer almaktadır.

Çeşme gece hayatı sadece Yaz mevsiminde bölgeyi ziyaret eden yerli yabancı turistler tarafından değil aslında İzmir, Manisa ve Denizli gibi farklı kentlerden gelen gençlerin de yoğun olarak tercih ettiği bir yapı oluşturmaktadır. Bu nedenle Çeşme’de özellikle Alaçatı’da gece kulüpleri, barlar, eğlence merkezleri her zaman dolu dolu olmaktadır. Örneğin sabahlara kadar eğlenceli bir şekilde dans etmek ve farklı müziklerle arkadaşlarınızla eğlenmek istiyorsanız, Dusk Gece Kulübü bu bölgede tercih edilebilecek işletmelerden birisidir. Türkiye’nin ünlü müzik grupları veya bazen yabancı grupların sahne aldığı çok popüler bir mekan olarak Jolly Joker Alaçatı da her zaman ön plana çıkmaktadır.

Farklı bir açıdan bakınca da Çeşme gece hayatı sadece işletmeler ve gece kulüpleri sayesinde değil yıl boyunca sunulan konserler, festivaller ve açık hava tiyatrosu etkinlikleri ile de bambaşka bir yapıya sahiptir. Hatta Ege manzarasını seyrederek rakı-balık keyfi gerçekleştirmek isteyen insanlar ya da mehtabı seyretmek isteyen kişiler için balık restoranları da Çeşme gece hayatı için önemli noktalar oluşturmaktadır.

Bodrum Gece Hayatı

Bodrum, çok uzun yıllardan bu yana Türkiye’de tatil merkezi olarak adlandırılabilecek Muğla’nın ilçelerinden birisidir. Sadece yaz mevsimi değil neredeyse yılın her döneminde hareketli, kalabalık ve ünlü bir yapıya sahip olan Bodrum’da plajlar, gece kulüpleri, barlar, meyhaneler, konser alanları ve büyük gazinolar gibi birçok imkan yer almaktadır.

Yıllar öncesinde Sanat Güneşi Zeki Müren sayesinde daha fazla ön plana çıkan Bodrum, bugün dahi Türkiye’nin ünlü sanatçıları, siyasetçiler, gazeteciler, şarkıcılar, sporcular tarafından tercih edilen tatil bölgeleri arasındadır. Bu bağlamda da bölgede Bodrum gece hayatı hiçbir şekilde durmayan bir hareket sunarken, isterseniz DJ performansları isterseniz konserler isterseniz sakin bir mekanda arkadaşlarla güzel bir masa olarak tercih edilebilir.

Bodrum gece hayatı içerisinde aslında sayılamayacak kadar çok fazla önemli işletme yer alırken, birçok popüler bar ve canlı müzik işletmesi size farklı müzik tercihleri sunabilir. Örneğin, 70’lerin ve 80’lerin Soul-Funk tarzı müziklerini sunan Katip Kokteyl Bar merkezde yer alırken, Türkbükü’nde Sess Türkbükü gibi önemli bir mekan Türkçe müziğin sunulduğu en kalabalık mekanlardan birisidir. Yine Türkbükü’nde Maça Kızı işletmesi de deniz kenarında plaj bar konseptiyle çok kalabalık mekanlardan biri olarak görülebilir.

Kıbrıs Gece Hayatı

Yavru vatan Kıbrıs, Türkiye’de tatil için hem yerli hem yabancı turistlerin çok sık tercih ettiği Akdeniz sahil bölgelerinden birisidir. Her özelliğiyle birlikte sıra dışı ve eğlenceli bir yapıya sahip olan Kıbrıs’ta gerçekten gece hayatı da herkese hitap edecek farklı çeşitli mekanlar ile sürekli hareketlidir. Ayrıca Kıbrıs iklimi dolayısıyla 12 ay boyunca ılıman bir yapıya sahip olduğu için bu hareketli tatil yapısı ve eğlence neredeyse hiçbir zaman bitmemektedir.

Kıbrıs gece hayatı denildiğinde herkesin aklına ilk olarak elbette Girne gelecektir. Girne kentinde gece kulüpleri çok yaygın olmakla birlikte her kulüp farklı DJ performansları veya müzik türleri ile farklı müşterilere hitap ederken, neredeyse her işletmede dolu dolu hizmet vermektedir. Girne’de çok popüler mekanlar arasında yer alan Cadı Evi, haftanın 7 günü boyunca gecenin geç saatlerine kadar yoğun bir eğlence imkanı sunarken, çok iyi bir bar kalitesine de sahiptir. Ancak önemli bir nokta olarak, Kıbrıs çoğu zaman Türkiye tatil bölgelerine göre kısmen daha yüksek fiyatlar ile hizmet alınan bir tatil lokasyonudur.